Bugun...
SON DAKİKA

Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 tane soru

 Tarih: 03-06-2022 14:30:00
Zeynullah Vatansever
Reis uzun bir aradan sonra ilk defa çok proaktif bir siyaset dili kullandı ve Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 tane soru sordu.
Bu sorduğu soruların hepsi Kılıçdaroğlu tarafından kıvrılarak cevaplandırılacaktır ondan şüphemiz yok ama Reis bu soruların basit ve yalın hale dönüştürülmesi sayesinde Kemal Kılıçdaroğlunun milli bir duruşu olmadığını ortaya koymuş oldu.
"1- PKK’dan YPG’ye bölücü terör örgütünün bütün unsurlarını, DHKP-C’den TİKKO’ya, FETÖ’den DEAŞ’a tüm terör örgütlerinin siyasi uzantılarını, medya destekçileri, yurt dışındaki bağlantılarını lanetliyor mu lanetleniyor mu?
2- Türkye'nin PKK-YPG'ye karşı yürüttüğü sınır ötesi harekatları destekliyor mu, desteklemiyor mu?
3- İsveç ve Finlandiya'ya karşı kendi devletinin izlediği politikanın yanında mı, değil mi?
4- Akdeniz ve Ege'de, sınır hattında kalıcı ekonomik bölgeler oluşturma çabalarında Türkiye'nin yanında mı, değil mi?
5- Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ekonomik boyutunun ülkemize etkilerine karşın sürdürdüğümüz mücadeleye ilkesel düzeyde destek veriyor mu?
"Siyaseti ülkenin ve milletin çıkarları üzerinden yürütmeye var mı?"
6- Mahkeme kararları ve kurum açıklamalarıyla yalan olduğu tescillenmiş iddiaları bir kenara bırakıp, siyaseti ülkenin ve milletin çıkarları üzerinden yürütmeye var mı?
7- Siyasi stratejilerini yabancı ülke temsilcilerine hazırlatmak ve onaylatmak yerine, kendi partisinin mensuplarıyla ve ülke kamuoyuyla belirlemeye yönelecek mi?
8- Bin yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımız haline getirdiğimiz bu toprakların tüm değerleri sembolleri birikimleri ve kazanımlarıyla asil bir devletin evladı gibi hareket etmeyi kabul ediyor mu?
9- Partisi içinde her türden terör destekçisini, tacizciyi, tecavüzcüyü, hırsızı tasfiye etmeyi düşünüyor mu?
10- Yüreği yetip 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Olmayacak mı?"
Bu 10 soruyu 3 ana kategori de irdelemek lazım;
ilk 3 soru kısa bir süre sonra yapılacak olan Suriye Harekatı öncesi Kılıçdaroğlu ve ekibini konuşturmak. Onları halkın nazarında gayri milli duruşlarını ortaya dökmek ve Suriye herekatı öncesi muhalefeti kendi tutarsızlıkları ile birbirlerine düşürmek. Buna 6 lı ganyan masası da dahil.
8. soruya kadar Türkiye'nin sınırları dışındaki proaktif stratejinin yabancılar tarafından kösteklenmesine verdikleri desteği onaylatmış olacak. Burada Türkiye'nin bölge ve çevresindeki değişen dinamiklere göre sürekli oyun kuran poizyonunu muhalefetin baltaladığını ve muhalefetin bu yaptığının yabancı devletlere yaradığoının altı çizilmiş.
sonraki sorular gayri milli duruşun altı çizilmiş.
Reis'e bu soruları hazırlayanlar, nihayet uzun zamandan sonra doğru dürüst bir iş yapmış oldular..
 
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI